ابعاد آجر نما

آجر نما نسوز آجری است که فقط برای ساخت و ساز استفاده نمیشود بلکه بدلیل ظاهر زیبا، دوام و کیفیت و ارزش دهی به ساختمان در طراحی نما داخلی و خارجی استفاده میشود.
این آجرها در خانه‌ها، ساختمان‌های تجاری، دیوارهای ورودی، مدارس/دانشگاه‌ها و محیط های عمومی استفاده می شود.

​​​​​​​وقتی صحبت از طراحی و ساخت با آجر می شود، اندازه اهمیت دارد. اندازه‌های آجر بر طیف وسیعی از موارد مانند نحوه طراحی ساختمان، ظاهر کلی زیبایی‌شناختی یک پروژه و اینکه چقدر آجرها را می‌توان به راحتی چیدمان کرد، تأثیر دارد.

مهم است که مناطقی مانند دهانه های پنجره و در و پایه های آجری و غیره به درستی برنامه ریزی شوند، زیرا اندازه های مختلف آجر و پروفیل های ملات بر این جنبه های پروژه تأثیر می گذارد.

به دلیل طیف وسیع کاربری این دسته از آجر ها، ابعاد متنوعی از آنها نیز تولید میشود که برای هر پروژه ساختمانی، استفاده از ابعاد متنوع جلوه زیباتری را به سازه میدهد. همین تنوع ابعادی در کنار تنوع رنگ، این دسته از مصالح ساختمانی را مورد توجه معماران قرار داده است که باعث شده رنج وسیعی از سلایق را در بگیرد و نماهای خلاقانه و چشم نوازی را بتوان با استفاده از این محصول بدست آورد
​​​​​​​
در ادامه شما میتوانید با ابعاد مختلف آجر نما آشنا شوید و مورد مناسب را سفارش دهید.

پلاک آجر نسوز 

​این دسته از آجر نما نسوز به صورت مکعب مستطیل هستند که بسته به کاربری ها و طراحی های متفاوت در ابعاد مختلف طولی و عرضی تولید میشود. 
پر فروش ترین ابعاد آجر نسوز، پلاک 7 سانتی است که مطمئنا در سطح شهر و در نما ساختمان‌ها آن ها را دیده اید
بیشترین استفاده از این ابعاد در نمای ساختمان است که در رنگ های متفاوت تولید میشود. 

کفپوش آجر نسوز 

از آجر نسوز، علاوه بر نما و دیوار، میتوان در طراحی و ساخت کف سازه ها نظیر، کف حیاط، کف راهرو ها، کف دور استخر و حتی کف سالن ها استفاده کرد. 
عموما آجر نسوز کف در ابعاد مربع شکل تولید میشود که پرفروش ترین این ابعاد 10*10 و 20*20 سانت میباشد که در رنگ های مختلف عرضه میشود. برای اطلاعات بیشتر صفحه کفپوش آجر نسوز را مطالعه فرمایید

آجر نسوز ال

​این دسته از آجر نما ها برای استفاده در نماهای گرد و یا دور دیگر المان های نما مثل پنجره استفاده میشود.
همچنین حاشیه پایین یا بالایی نما را از این دست آجر نسوز ها میشود استفاده کرد.
آجر ال در بازار به نام هام آجر گوشه یا دور ستون نیز شناخته شده است که به هنگام تغییر بعد ساختمان می توان با استفاده از این آجر ها، نما را بدون شکستگی ادامه داد

تعداد آجر در یک متر مربع چندتاس ؟


​​​​​​​​​​​​​​

آجر یک مصالح ساختمانی محبوب است که در پروژه های ساختمانی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. برای تعیین تعداد آجر مورد نیاز برای یک پروژه خاص، محاسبه مقدار آجر مورد نیاز در هر متر مربع ضروری است. در این مقاله شما را در فرآیند محاسبه تعداد آجر مورد نیاز برای یک متر مربع راهنمایی می کنیم.

بخش 1: درک ابعاد آجر
قبل از محاسبه تعداد آجرهای مورد نیاز، درک ابعاد آجر ضروری است. آجرها در اندازه ها و اشکال مختلف هستند، اما بیشتر مورد استفاده مستطیل شکل با ابعاد 310mm x 70mm x 25mm است. هنگام محاسبه تعداد آجر در هر متر مربع، اندازه گیری طول، عرض و ارتفاع آجرها بر حسب سانتی متر بسیار مهم است.

بخش 2: محاسبه تعداد آجر در هر متر مربع
برای محاسبه تعداد آجر در هر متر مربع مراحل زیر را دنبال کنید:

طول، عرض و ارتفاع آجرها را بر حسب سانتی متر اندازه بگیرید.
مساحت یک آجر را با ضرب طول و عرض آجر در سانتی متر محاسبه کنید.
مساحت یک متر مربع را با ضرب 100 سانتی متر در 100 سانتی متر محاسبه کنید.
مساحت یک متر مربع را بر مساحت یک آجر تقسیم کنید.
نتیجه را بر ارتفاع آجر به سانتی متر تقسیم کنید.


بخش 3: نتیجه گیری
محاسبه تعداد آجر در هر متر مربع یک مرحله بسیار مهم در پروژه های ساختمانی است. این به تخمین تعداد آجرهای مورد نیاز برای یک پروژه خاص کمک می کند، که به نوبه خود به تعیین هزینه پروژه کمک می کند. با انجام مراحل ذکر شده در بالا می توانید تعداد آجر در هر متر مربع را به راحتی محاسبه کنید